Лікування Постакне

Вугрові висипання на обличчі та тілі в більшості випадків з’являються у підлітковому віці. При своєчасному лікуванні та щоденному, правильному уникненні цієї неприємної проблеми не залишається і сліду. Однак, якщо відпустити ситуацію на самоплив, можуть виникнути неприємні наслідки. Прищі на обличчі самі по собі псують не лише зовнішній вигляд, а й настрій їхнього власника. До того ж на їхньому місці часто можуть залишатися шрами та рубці.

Давайте докладніше розглянемо, чому з’являються вугрові висипання або акне, як з ними ефективно боротися і як уникнути появи постакне.

Причини виникнення акне.

Поява вугрів провокує зміни гормонального фону в організмі, що відбуваються у підлітків та молодих людей у ​​14-20 років. Проте зміна рівня гормонів не є єдиною причиною виникнення вугрів. Висипання також можуть з’являтися і у людей старшого віку внаслідок виникнення запальних процесів шкіри та збою у роботі сальних залоз.

Поява акне пов’язана з такими причинами:

  • висока кількість статевих гормонів – андрогенів, які викликають порушення роботи сальних залоз;
  • гіперкератоз, тобто. надмірне потовщення рогового шару епідермісу;
  • порушення природної мікрофлори шкіри;
  • закупорювання сальних та потових залоз внаслідок порушення жирового обміну шкіри;
  • різні захворювання ШКТ, які часто провокують поява на шкірі обличчя та тіла прищів.

Насамперед для вирішення цієї дерматологічної проблеми необхідно виявити справжню причину її появи. Тільки після цього можна вибрати правильну тактику та схему лікування.

Однак все ж таки трапляється так, що після позбавлення цієї проблеми утворюються шрами та рубці на обличчі.

Як утворюються шрами та рубці після вугрових висипів?

Рубці, або постакне, найчастіше з’являються після важких форм акне. Але в деяких випадках окремі прищі також можуть залишати досить помітні сліди на шкірі. При висипі вугрів можуть виникати атрофічні, гіпертрофічні або келоїдні рубці.

У більшості випадків постакне є скупченням атрофічних рубців. Вони виглядають як ямки зі сколотими або круглими краями і утворюються внаслідок недостатньої кількості колагену в період затягування ран.

Келоїдні та гіпертрофічні рубці виглядають на шкірі як опуклі горбки. Їхня поява пояснюється надмірним скупченням сполучної тканини, яка піднімається над навколишнім рельєфом шкіри.

Такі шрами та рубці на обличчі, якщо не робити жодних дій, можуть залишатися на все життя. Але правильне лікування та догляд дозволяють суттєво згладжувати наслідки постакне.